Nemusí to být na pár měsíců...

10. července 2013 v 11:52 | K.M.Valentová |  Co bychom neměli opomíjet

Možná by tam mělo místo "často" stát úplně jiné slovíčko, jelikož "často" není tak úplně pravdivé, v tomto článku, se totiž opět zaměříme na psy z množíren, a také ze zverimexů.V posledním půl roce zaznamenávám čím dál více odhalených množíren, což je samozřejmě velmi dobře, a jsem ráda, že se o tomto tématu začíná více psát a společnost je tak mnohem informovanější, každopádně některým lidem se vidina povětšinou malého plemene, za které nemusí vydat "tolik" peněz velmi líbí, a proto se snaží pejska získat za každou cenu, ale nejedná se pouze o množírny, podívejme se i na zmíněné zverimexy, já osobně jsem na žádné štěně nebo kočku prozatím nenatrefila, bohužel soudě dle ankety, která běžela, se nejspíše o tomto uvažuje už delší dobu, netuším, za jaké ceny se tato zvířata v obchodech udávají každopádně bych opět chtěla říci, že tito pejsci jsou různě psychicky narušení, a proto to, že se prodávají za sníženou cenu, či je možnost odběru zdarma, neznamená, že jsou vhodná pro každého, kdo je nadšený z toho, že je možné vzít si je "zadara" nebo za nějakou menší úplatu.

Výzkumy a znepokojivé výsledky
Jedny z nejnovějších výzkumů přinesly celkem i očekávané, ale mnohem více znepokojivé výsledky, než si lidé dosud mysleli. Skutečnost, že psi z množíren a zverimexů mají mnohem větší predispozice k zdravotním komplikacím je obecně známá, ale nově se také porovnávala psychika psů z chovatelských stanic a naopak z výše uvedených objektů. Ve výzkumu bylo porovnáno 413 štěňat zakoupených ve zverimexech a přibližně 5 600 psů z chovatelských stanic. Test měl 100 otázek a majitele byli dotazování na chování v běžném životě, výzkum byl tedy zaměřen na schopnost začlenit se do smečky, případně kontakt s jiným psem, projevy agresivity, bázlivosti, aspekty spouštějící rozrušení. Závěr byl takový, že pejsci ze zverimexů a množíren jsou o mnoho méně psychicky stabilní, a stejně tak vykazují různé výkyvy nálad. Nejvíce znepokojujícím faktorem, byla pak označena agresivita, ve smyslu neschopnosti začlenit se nebo se spřátelit s ostatními psy v domácnosti, případné napadání cizích osob, či návštěv. Druhým extrémem pak byla přílišná bázlivost, opět vůči ostatním psům, ale taktéž neznámým událostem, dále se projevovala separační úzkost, citlivost vůči fyzickým dotekům, přílišná vznětlivost, nadbytek energie.
Dalším rozdílem mezi psy získaných od chovatelů a psy z výše uvedeného prostředí, byl fakt, že tito jedinci vykazují různé poruchy chování na mnohem vyšší úrovni, než pejsci z chovatelských stanic, jednalo se kupříkladu o neschopnost socializace, přehnanou sexuální činnost, útěky z domova s tendencní menší zvladatelnosti psa majitelem.
Závěrem bylo dodáno, že tyto výsledky jasně ukazují, že psi z tohoto prostředí vykazují toto chování z důvodů nemožnosti socializace v brzkém věku, výzkumnici proto prezentovali jednoznačný názor, že tito psi nejsou pro každého, a už vůbec nedoporučují zakoupit psa ve zverimexech, a pokud možno, ani od množitelů.

Láska se nedá koupit
Když si obvykle povídám s některými lidmi o tom, zda si pořídit psa, a zda mají v plánu navštívit útulek, většinou mi odpoví že psa z útulku nechtějí, jakmile se zeptám proč, dostaví se mi odpověď typu "Chceme pejska od štěněte, v útulku jsou odrostlí psi, mnoho z nich trpí nějakým výchovným problémem, chceme si ho prostě vychovat sami, aby si na nás zvykl a měl nás rád." A citát, že ten kdo tvrdí, že se láska nedá koupit zapomněl na štěňata, podle mého nemusí být až tak pravdivý, pes nás nebude milovat, jestliže zlomíme jeho charakter nějakou nevhodnou výchovou, jestliže nebudeme vědět, jak k němu přistupovat, a projevy typu olizování ruky a šťouchání hlavou, pak nemohou být brány jako projev láska, ale jako projev podlézání a snahu o to zabránit dalšímu trestu, který pes nechápe, takže není rozdíl mezi psem z útulku a zakoupeným štěnětem, je to celé o přístupu k věci, taktéž mohu říct z vlastní zkušenosti, že pes z útulku a pes z množírny je značný rozdíl, je velmi mnoho psů v útulcích, kteří jsou vděční za pohlazení a kteří jsou téměř bez problému, kdežto jestliže natrefíte na jedince z nedůvěryhodných podmínek, často to není problém na jeden, dva, tři měsíce, u některých věcí jste si téměř jistí, že je problém pryč, a půl roce z ničeho nic, zjistíte, že nezmizel, že se jen na nějaký ten měsíc neprojevil.

Málo trpělivých lidí, velké sebevědomí
Dalším častým "problémem" bývají lidé, kteří v životě psa neměli, a naskytne se jim příležitost koupit si takového, který pochází právě z výše uvedeného prostředí, těm "šťastnějším" se dostaví možnost nahlédnout do skutečnosti odkud jejich pes pochází, té druhé skupině pak ne, před koupí prvního psa má každý velké sebevědomí, že to zvládne, ale jakmile příjdou první problémy s přílišnou bázlivosti, separační úzkosti, agresivitou, výbušností začíná se jejich sen o ideálním společníkovi rozplývat a ztrácejí trpělivost, jakmile se to stane jednou, dvakrát, tiřkrát, začne jim to drásat nervy, o to hůř jelikož v obou extrémních případech je fyzický trest špatně a u bázlivého psa i jakékoliv zvýšení hlasu a příliš prudké pohyby, poté se většinou dojde k tomu, aby byl problém řešen, majitel je opět natěšený z toho, že se s někým porádí, bude to trvat týden a pes půjde jako vyměněný domů, bohužel tomu tak není, jestliže si kupujete štěně bez průkazů původu -nejrychlejší způsob ověření prodejce je zadání jeho emailové adresy a poté telefonního čísla do vyhledávače- nemáte zaručeno, že jeho problémy budou řešitelné do šesti týdnů, což bývá optimální doba nápravy psa, je zde totiž možnost, že budete mít celý život a neustále nějaké faktory k zlepšování a ke zdokonalování charakteru psa, který si nese polovinu genů matky a otce, a oba dva žili v klecích, bez lidského kontaktu, matka s navázáním na její štěňata, která jí byla stejně odebrána.
Osobně si myslím, že v těchto směrech není dobré, jít na psa příliš s psychologií, ale spíše s instinkty, jelikož ty jsou mnohem, mnohem lepší, než jakýkoliv psycholog.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Sandra Sandra | E-mail | 21. dubna 2014 v 16:10 | Reagovat

Dobrý den,

potřebovala bych se poradit máme 8 letou fenku křížence střední velikosti. Pořídili jsme si nyní štěně kluka amstaffa.Bohužel fenka naše moc nadšená není. Stále na něj vrčí a bojíme se aby mu neublížila. Prosím moc o radu jak máme zacházet s fenkou aby nového přírustka do rodiny přijala.
Předem děkuji :-)

2 Avito321Besk Avito321Besk | E-mail | 29. září 2017 v 3:01 | Reagovat

<b>Пополение баланса Авито (Avito) за 50%</b> | <b>Телеграмм @a1garant</b>

<b>Приветствую вас, дорогие друзья!</b>

Всегда рады предоставить Всем вам сервис по пополнению баланса на действующие активные аккаунты Avito (а также, совершенно новые). Если Вам требуются определенные балансы - пишите, будем решать. Потратить можно  на турбо продажи, любые платные услуги Авито (Avito).

<b>Аккаунты не Брут. Живут долго.</b>

Процент пополнения в нашу сторону и стоимость готовых аккаунтов: <b>50% от баланса на аккаунте.</b>
Если нужен залив на ваш аккаунт, в этом случае требуются логин и пароль Вашего акка для доступа к форме оплаты, пополнения баланса.
Для постоянных заказчиков гибкая система бонусов и скидок!

<b>Гарантия: </b>

<b>И, конечно же ничто не укрепляет доверие, как - Постоплата!!!</b> Вперед денег не просим...

Рады сотрудничеству!

<b>Заливы на балансы Авито</b>
________

авито размещение только за деньги
авито кошелек пополнить картой
как вернуть деньги за товар купленный на авито
как удалить аккаунт в авито
отвязать номер от аккаунта в авито

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama