Červen 2013

Jak mluvit se psem -díl 49- Stop masmédiím a předsudkům! Část druhá

8. června 2013 v 13:30 | K.M.Valentová |  Co bychom neměli opomíjet
Autorka fotogorafie: Lucia Koštialová, které patří americký stafordširský teriér jménem Dragon, jehož můžete vidět právě na fotce.

Pomáhají tam, kde je třeba

Na fotografii můžete vidět dvouletého Dragona, jehož majitelka pracuje s dětmi, které jsou omezeny různými hendikepy, jako je autismus, downův syndrom, poloslepota apod.
Zeptala jsem se tedy majitelů, těchto "psích samurajů," jestli s pejskem dělají takovou činnost, u které jsou v těsném kontatku s dětmi, případně cizími lidmi?

Jak mluvit se psem -díl 49- Stop masmédiím a předsudkům!

1. června 2013 v 20:16 | K.M.Valentová |  Jazyk "pejsků"

Tento díl bych nejradši nazvala psím speciálem, ale tzv. speciály většinou bývají o veselých nebo kuriosního tématech, jenže na článcích o neexistujících "bojových plemenech," nic veselého nebo kuriozního nebývá, právě naopak, tato úžasná plemena jsou velmi negativně příjmána především díky masmediím, která se zaměřují primárně na případy, kdy tito psi "samovolně" útočí na děti, členy domácnosti, zvířata či kolemjdoucí, to jsou nejčastější případy, další klasický článek médií najdeme pod začínajícím názvem "Smečka divokých.... zaútočila na..." Jenže otázka kupříkladu zní, proč bylo nutné, aby se tito psi ocitli vyhození a bez domava venku, bezdomovci také kradou nebo žebrají, aby neumřeli hlady.