Loajalita, čest a čisté srdce

23. února 2013 v 17:15 | K.M.Valentová |  Něco o autorce
Dnešní článek nejspíše nebude zahrnovat nějaké poznatky nebo něco co by v sobě neslo špetku vědomostí, sama nevím, kde se až "dopíši." Fanoušci mé facebookové stránky, již byli seznámeni s tím, že mě po dvou letech přemohla pořádna chřipka, díky Bohu, už pomalu ustupuje. Když člověk leží v posteli, přemýšlí většinou nad různými věcmi, a i já nejsem výjimkou, jenže se mnou sdílí postel ještě má fenka čivavy Charleen... nebo já sdílím postel s ní? V tomto netradčiním článku bych se Vám tedy chtěla, řekněme vypsat, z toho, co mi za ty dny došlo, ono jsou to většinou zcela normální věci, ale právě ty nejběžnější věci, si člověk uvědomí někdy příliš pozdě, proto si myslím, že ve všech těchto článcích si Čárlí zaslouží mít vlastní, nejenže zaslouží,ono je to naprosto nezbytné, protože je to právě ona, od země vysoká dvaceti centimetrová čivava, která mi poskytla spoustu znalostí, která je mi oporou, která nikdy nezklame, která je pro mě jedna jediná...**************************************************************************************************************************************
Nejdříve bych chtěla napsat něco o samotné Čárlí.
Pochází z dnes už známe Lískovceké množírny u Frýdku-Místku, narodila se 19.4. 2010 a jela jsem si pro ní k 30. 6. 2010, jako štěňátko byla dost submisivní, bojácná, bála se každého menšího hluku nebo prudšího pohybu, rozhodně jí chyběla základní socializace, a co bylo ze všeho nejhorší měla strach ze psů, později jí byla zjištěna genetická vada luxace patel na obou zadních tlapkách a jako štěňátko si přinesla zánět ucha. No, abych to shrnula mým pohledem, alarmující stav, ne-li katastrofální, v té době jsem měla jednu opravdovou a stálou učitelku, a to Naší Astinku, která už odešla na věčnost, bohužel mi tyto stále zkušenosti s ní byly opravdu houby platné, jelikož normální, zdravý pes Vás naučí, jak správně komunikovat a předvede Vám svou lásku a oddanost, jenže když jsem teď měla doma štěně, které bylo z 10 bodů na bodě 0, nemělo ani základní hygienické návyky, nevěděla jsem přesně, kde začít, měla jsem tipy, ale i obavu z toho, že pokud zvolím postup špatně, bude to ještě horší, a to jsem nechtěla riskovat. Čím více jsem nad tím večer co večer přemýšlela, tím víc jsem se ztrácela, nakonec jsem se rozhodla "Žádné plány, žádné stanovené body, prostě pojedu podle normálního zdravého rozumu." A vida vyplatilo se, nemůžu říci, že je dnes Čárlí na plné 10, a to jsou jí již skoro tři roky, ale rozhodně na 9,5 je, a věřím tomu, že tento běh na dlouhou trať tento rok doběhneme, a to vítězně. To je tedy stručně o tom, jaká Čárlí z větší části byla. Dnes je to fena plná energie, někdy sice až moc provokuje psy za plotem, ale jakmile vidí pejska venku, chová se přátelsky, a nemá potřebu vyvolávat konflikty, velice ráda si hraje spíše s opačným pohlavím, ale fenami také "nepohrdne." Je to také úžasný prostředník v případech, kdy je vůči mě pes nedůvěřivý, má jakýsi šestý smysl, vycítit, kdy má zakročit ona, a za tuto pomoc jsem ji vděčná nejvíce ze všeho, bohužel má jednu negativní vlastnost, stala se vůči mě velmi obranářsky založena, to se samozřejmě netýká lidí, které zná, dotýká se to především cizích můžů, které potkáváme kupříkladu večer při venčení nebo různým pouličních individuí, říkám bohužel, jelikož vzhledem k její velikosti, by se jí to mohlo stát někdy osudným, ovšem musím zaklepat, nikdy se nezachovala tak, že by mě neuposlechla a nepočkala až jí vezmu na ruce, jakože to dělám nerada, jelikož se snažím, aby to nebyl rozmazlený hajzlík, nosící růžové oblečky s nalakovanými drápky, ale aby s ní bylo jednáno jako s plnohodnotným psem, i když někdy na ní taky přihlouple šišlám, k tomu se přiznávám! Taky je řádně žárlivá, ale zase musím říci, že když "pracuji" s jinými psy, tak se chová ukázněně, musím tedy nakonec říci, že mi příjde jako bych jí za ty tři roky úplně poznala, ale ona mě ani po těch letech nepřestane překvapovat, a to ji dělá tou jedinečnou psí osobností, jakou je.
**************************************************************************************************************************************

Loajalita, čest a čisté srdce
Přesně ve středu odpoledne mě přepadlo to nejhorší stádium obyčejné chřipky, ležela jsem jako mrtvola a Čárlí pochrupkávala u hlavy shcoulená do klubíčka, sem tam sebou vrtla a pokračovala dál ve spánku, za chvíli mě však chytl kašel a já sebou "škubala" v posteli, než jsem konečně přestala kuckat, chvíli na to se Čárlí překulila, líně se protáhla a natáhla se přes můj krk, tak že mi prakticky vytvořila jakousi živoucí šálu, o chvíli později jsem cítila její příjemné teplo a kdykoliv mnou kašel cukl, Čárlí se posadila a položila svou drobnou packu na mou pusu, chvíli ji tam držela, a pak se opět uvelebila na krk, jenže jak to tak bývá kašel se jen tak nedá, takže to pokračovalo, když už to udělala po několikáté, a že vypadala docela naštvaně a nešťastně seskočila pro svého plyšáka a podstrkovala mi jej pod ruku, bohužel jsem měla náladu tak na maximálně házení balónku, a ještě k tomu ta rýma, díky které jsem jako obvykle při chřipce nemohla dýchat normálně nosem, mi nepřidávala na pozitivním naladění. Čárlí to evidentně akceptovala, a zaujala na mém tělě pozici tak, aby se mi mohla koukat přímo do očí, po chvíli, kdy jsem už sotva udržela víčka jsem opět ucítila její packu na své puse, otevřela jsem oči a zjisila, že stojí celá natěšená s pobaveným pohledem. Netrvalo dlouho a spustila olizování obličeje, já jsem byla ráda, že ležím, a v tom mě zaujalo jakou zvláštní pozornost věnovala olizování oblasti kolem nosu, no musím uznat, že jsem pak mohla několik minut dýchat, takže jsem jí byla vděčná, za její neobvyklou péči, kterou mi dopřávala.
Ty dny, které jsem proležela v posteli, byla se mnou, odcházela se jen napít či najíst, v případě, že nepotřebovala urgentně venčit, ležela stále v posteli u mě. Velmi mě zaujalo, že v dobu kdy mě nejvíce trápil krk a rýma, lehávala natažená přes krk nebo v těsné blízkosti obličeje. Včera mi také tak usnula s položenou hlavou na krku, a mě v tu chvíli došlo, že je tak oddaná až je to neuvěřitelné, došlo mi, že jsem si tuhle základní věc nikdy pořádně neuvědomovala, ale ten den jsem to opravdu pocítila až u srdce, nevím, co si o tom myslíte vy, ale já to takto opravdu citím.

Nemohu si prostě pomoci, ale pes je opravdu nenahraditelné a úžasné stvoření, nejen Čárlí vykazuje tyto rysy, ale pro mě je ta jediná TOP a začíná mě mrzet, že to čím dál více lidí kolem mne neumí přijímout, jenže ona neodešla, když odcházeli ostatní.
Jednoznačně se mi s ní včera spojila čtyři slova, a to: loajalita, čest, čisté srdce.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 momouehara momouehara | Web | 2. března 2013 v 9:01 | Reagovat

Jé, ty máš tak hodného pejska. Kdybych takového pejska měla i já, byla bych nejsťatnější člověk na světě.
Jsem se přihlásila do jedné soutěže o nej psa. Výhra je hodně peněz. Měla bys ji taky přihlásit. Hlásneš mi prosím? http://www.nejlepsipes.cz/karta-psa/20268-susan-karel-stefek

2 psych-pejsku psych-pejsku | E-mail | Web | 23. března 2013 v 15:29 | Reagovat

[1]:
Děkujeme, je to moje zlato :-D!... To určitě půjde, jen to chce pracovat na vztahu mezi tebou a jim :-).... Není problém, zahlasováno! :)

3 Nina Nina | E-mail | Web | 8. května 2013 v 21:25 | Reagovat

To je ten nejnádhernější dárek, který můžeš od svého pejska dostat :). Jsou to právě projevy věrnosti, lásky a úplné oddanosti. V mnoha ohledech jsem se stala šťastnějším člověkem, když přišel do mého života Black :). Hodně mě naučil, podpořil mě a je to vážně, nejlepší přítel člověka. Nikdy nezradí.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama