Jak mluvit se psem - díl 37 - Můžeme se od psů učit.

30. září 2012 v 17:31 | K.M.Valentová |  Jazyk "pejsků"

Bylo by fajn začít tím, že od pejsků nejen něco získáváme, ale také se od nich můžeme učit, možná bych i podotkla, že ne pouze od nich. V tomto článečku, nebudu popisovat, co jaké chování znamená nebo jak řešit některé problémy, jen mě napadlo, že bych se s Vámi mohla podělit, o to, co mi psi dali nebo, jak si myslím ,že mě změnili. Prakticky, ale mohu říci, že se nejedná pouze o pejsky, ale protože, se jedná o blog - stránku zaměřenou výhradně na pejsky, budu se proto primárně věnovat pouze jim a ostatní mazlíky si necháme ke konci článku.

Nebudu zakrývat, že mě dokáží vytočit narážky typu "Je to jen pes", jelikož člověk, který jednou v životě psa měl, nejen k tomu ,aby mu hlídal dům, ví, jak moudré zvíře to je, i když se někteří "tváří" jako největší paka, vězte, že až příjde ta pravá chvíle ukáží, že jsou velice chytří ba vychytralí.

Tím, jak pozoruji chování psů se -ač to možná bude znít komicky-, mění i mé chování, tím nemyslím, že se měním ve psa, ale nějakým způsobem zjišťuji, že oni jsou podobní Nám, a to například v klasické situaci konfliktu, my se vlastně taky hned nebijeme, tedy většina normálních lidí se konfilkty snaží řešit buď to v klidu nebo zvýšeným hlasem a pokud to tedy nepomůže, tak jeden ustoupí a nebo je ta druhá varianta, kdy se pobijí "na hromadu." No a pak bycho mohli ještě zmínit psychicky labilní jedince, kteří se bijí při každé příležitosti. U psů to funguje podobně, tedy na základě mých průzkumů, kdy jsem byla svědkem, že pes upozorní na nevhodné chování, pak dá lehce najevo svou nespokojenost a nakonec to tedy řeší tou poslední variantou. A stejně tak, vídáme psychicky nevyrovnané psy, kteří řeší vše rvačkou. Ale to je spíše ten negativní pohled, ale opravdu zde vidím nějakou podobnost. K dalším vlastnostem, které se podobají těm Naším je, že psi ve smečce "táhnou" za jeden provaz, dokáží se vzájemně bránit, tady bych to převedla například na schopnost postavit se za kamaráda, samozřejmě tyto pohledy jsou individuální.

Jak mě psi změnili ?
No řekla bych, že po všech stránkách od té psychické, až po tu fyzickou. Začala bych tím, že díky pejskům jsem klidná, i když jako každý občas vybouchnu, ale pokud se jedná o nápravu psa nebo o získání jeho důvěry jsem velice trpělivá a díky těmto "cvičením", jsem tedy schopná déle udržet pozornost a jít si za svým, protože vím, že nakonec k cíli dojdu, tak jako se mi nakonec podaří pohladit plachého psa nebo dosáhnout alespoň nějakého stupně zlepšení. Konflikty se snažím řešit v tichosti dokud to jde, zkouším se na věci dívat více pohledy, nejen jedním :). No a fyzicky uřčitě tím, že s pejskem se snažím chodit co nejvíce na procházky, díky tomu se jsem v lepší kondici a procházky jsou mnohem záživnější :). Taky jsem mnohem veselejší a určitě mě po dopsání tohoto článku napadnou další věci !

Jiná zvířata ?
Do této doby jsem neměla pouze psy, ale také rybičky, osmáka, křečky, morčata a zakrslíka, kterého mám dodnes. Jmenuje se Sára a je jí šest let, jelikož se snažím aby jejich život nebyl jen strávený za "mřížemi", pořídili jsme jí vodítko a brávali ji každou sobotu na procházky. Jednou jsme "zabloudili" k známým, kteří měli krysaříká, potom Nás po několika minutovém přesvědčování obměkčili a my Sárinku položili na zem, ono totiž jejich pes údajně nic nedělá. No samozřejmě se všechno změnilo ve zběsilou honičku, kdy už se mi pomalu do očí lily slzy, že Sáru neuvdím, protože byla tak vystresovaná, že se ztratila a já s mamkou nevěděla kde. Po chvíli jsme se vzdali naděje a šli si sednou. Asi po deseti minutách, se z pod pergoly vybelhala Sára a zamířila si to rovnou ke mně. Nakonec mi drcla do nohy, takže jsem jí mohla zvednout a ošetřit. Zní to neuvěřitelně, ale od toho dne věřím, že i ten malinký králík něco cítí, nedokážu si to jinak vysvětlit, byl to tak zvláštní zážitek, že na něj nezapomenu do konce svých dní.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Jsou Vám články přínosem ?

Ano, chci další :) 68.3% (269)
Ne, nejsou, nebyly a nebudou :D 15.2% (60)
Ale jo jsou :) 16.5% (65)

Komentáře

1 verisia verisia | Web | 30. září 2012 v 19:02 | Reagovat

bobeeek Sarinka :/

2 Katrin Marie V. Katrin Marie V. | 4. října 2012 v 10:56 | Reagovat

[1]: :) To jo, už bych jí nikdy nepustila k  žádnému pesanovi :), kromě těch mých :)

3 breitling replica watch breitling replica watch | E-mail | Web | 1. listopadu 2012 v 16:36 | Reagovat

A. Stop going in circles and get to the point!
http://www.thesewatches.com/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama