Znáte příběh Lennoxe ?

26. srpna 2012 v 12:35 | K.M.Valentová |  Jazyk "pejsků"

Začala bych takto, ne každý pes je šťastný, ne každý stát je tolerantní. Příběh Lennoxe zasáhal celý svět a dodnes je na internetu k dospozici petice, kterou denně podepisují ticíse lidí z celého světa. Na tomto blogu většinou nepíši o žádném konkrétním pejsku, ale tento příběh je natolik smutný, že se prostě musí co nejvíce osob dozvědět co se s Lennoxem stalo, a co hrozí tady u Nás.

V Irsku a v mnoha jiných zemích světa i u Naších sousedů (Německo, Rakousko), platí zákon, který uvadí "nebezpečná plemena", která jsou buď to úplně zakázána nebo jsou označena jako potenciálně nebezpečná plemena. Tento seznam je naplněn psy, kteří jsou označování jako "bojová plemena", ale také psy jako husky, leonberger, slovenský čuvač a mnoho dalších pejsků. Příběh Lennoxe začal v severní části Irska v Belfastu, kde si ho jako křížence buldoka a labradora, pořídila zodpovědná rodina, jenž vlastnila další dva pejsky. Lennox byl patřičně zabezpečený a bylo o něj postaráno nadmíru dobře, jelikož rodina neváhal opatřit platnou licenci, zaregistrovat jeho DNA a mnoho dalšího... Jednoho dne k nim však přišla osoba, která pejsku přeměřila délku čumáku a tlapky a díky tomu, se bohužel dostal na seznam nežádoucích psů typu "bull", Lennoxe, milovaného pejska, odvedli do tmavé místnosti s pilinami, kde čekal na utracení. Jeho rodina mezitím začínala boj o jeho záchranu, zpráva o tomto zacházení se šířila světa rychlostí blesku. V průběhu času byl Lennox "vyšetřen" jestli je tedy agresivní, žena, jež tento "úkol" plnila přišla s tím, že jde z pejska strach a nedůvěra a že je pro utrcení, bohužel snímky vyfocené v cele, kde se Lennox nacházel mluvili o něčem jiném. Lennox byl rád, že za ním přišla lidská společnost, ženu olizoval a choval se přátelsky. Už teď si říkáte, jaká s***ě ta ženská je ? Tak pokračujeme dál !

Lennoxovo chování bylo několikrát posouzeno opravdu světoznámými odborníky na psí chování a všichni se shodli na tom, že se nejdná o ubližného psa, natož o nebezpečného zabijáka. Rodina požádala o navrácení Lennoxe zpět, bohužel bezvýsledně, jelikož rada města si stále stála za svým. Ze zoufalství nábídly řešení, adopce do zahraničí s tím, že všechny potřebné náklady uhradí, také bez výsledku. Také světoznámá Victoria Stilwell, nabídla jeho umístění k sobě, s tím, že se o všechny náklady taktéž postará a Lennox bude převezen k ní do USA. Vše bylo marné, jeho rodina za ním v průběhu věznění dvou let nemohla, městská rada k němu pustila jen své odborníky.

Je tohle hnusné, kruté, odporné, sprosté a bezcitné ? ANO ! Jenže to ještě není konec, víte o tom, že podobný zákon byl prodiskutovávn i u Nás, a je možné, že se někdy v budoucnu takový naivní zákony schválí ?! Ten příští pes by mohl být ten Náš ! A co mě zaráží nejvíc ? Jak mohou lidé, kteří nevlastní psy nebo je berou jako něco podřadného a biologicky naprogramovaného, rozhodovat o schválení takového zákonu ! Přece je všeobecné známo, že za to jaký je pes může především jeho majitel, který ovlivňuje jeho povahu ! Notoricky známé případy pokousáni jsou na denním pořádku, ale proč se pes takto zachoval se už nerozepisuje ?! Na seznamu potenciálně nebezpečných plemen by se tak mohl objevit i mops nebo yorkšír nebo zlatý retrívr.

Víte já nevěřím tomu, že tento zákon je nějak zvlášť propracován a udán těmi pravými lidmi, protože si myslím, že jde jen o peníze, ale zato ta ubohá zvířata nemohou ! Neumím si představit, že jednoho dne by se u Nás na zahradě obejvil zloděj a můj pes by ho pokousal a nakonec bych ho měla nechat utratit ? Néé to ani náhodou, a pan návštěvník by ještě požadoval náhrdu škody ! Tento článek je tady protože Lennox, byl milující zvíře, které poslední dva roky trpělo v kobce na pilinách, jeho zdravotní stav se zhoršil, rodina ho nemohla vidět a kdo ví, co mu ještě dělali. Už se nencháme ovliňovat stupidními názory, jsou to Naši psi, ne státní !

Dne 11.7.2012 uhasl život jednoho z nevinných pejsků, který bude další ?

Přidejte se k petici !
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se Vám tento blog ? :)

Ano, je hezký :) 59% (181)
Ale jo ujde... 20.2% (62)
NE NE NE ! 20.8% (64)

Komentáře

1 Sim15 Sim15 | E-mail | Web | 9. září 2012 v 11:20 | Reagovat

:( Ano znám podepsala sem petici skoro za celou rodinu!!!!!!!!!!! Je to hrůza chudák Lennox! Takový miláček a.........!

2 Bessuška2012 Bessuška2012 | 9. října 2012 v 16:29 | Reagovat

Chudáček Lennox! A máš pravdu, jakej je majitel takovej je i pes. Nedokážu si vybavit, že by nám utratili nevinou Bessušku. Bessuška je zlatý retrívr a nedokážu si taky vybavit to, že by Bessuška byla "agresivní" a musela by být v kotcích na pilinách bez naší rodiny a čekat 2 možná i víc let než jí tohle trápení ukončí doktor! Ti lidi na tohle nemaj právo a jestli tohle někdy u nás vláda schválí tak budou pěkní KRET*ÉNI a já začnu uvažovat o tom, že se odstěhuju. Rozhodně petici podepíšu! :D S tohoto příběhu se mi chce brečet! :'(

3 psych-pejsku psych-pejsku | E-mail | Web | 9. října 2012 v 16:44 | Reagovat

[2]:
Přesně tak, je to odporné zvěrstvo, místo toho aby byli schvalovány smysluplné zákony, se dějí takové odpornosti !

4 dresses for beach weddings dresses for beach weddings | E-mail | Web | 3. listopadu 2012 v 2:37 | Reagovat

Q. Did you hear about what happened at the Laundromat last night?
http://www.weredress.com/Plus-Size-Bridesmaid-Dresses.html

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama