Jak mluvit se psem - díl 28- Kde mám vlastně jít ?

19. srpna 2012 v 12:06 | K.M.Valentová |  Jazyk "pejsků"

Jak tak koukám na některá videa, články, výzkumy... nestačím se divit, co se dočítám, jeden tvrdí aby pes šel za Námi, další aby před Námi a další vedle Nás. Takže, kde je vlastně pravda ? Tedy pravda dle mého názoru.

Podobně jako jsem psala o knihách, tak budu psát o tomto tématu. Dnes to bude spíše miničlánek, ale i tak si opět myslím, že si tady své místo určitě najde. Začneme tedy objasněním názorů nekterých osob, proč si tedy vlastně myslí, že by to tak mělo být, a pak já přidám svůj názor.

Pes musí jít za Námi !

Jeden z názorů, se kterým nesouhlasím. Tento názor je založen na tom, že pes jako podřízený člen smečky následuje vůdce.

Proč s ním nesouhlasím ?
Protože, i když taková vlčí smečka kupříkladu loví, tak alfa vlk používá oční kontakt k tomu, aby rozmístil smečku do míst, která on potřebuje obsadit, pro výhodnou pozici. Tak se stává, že se i nejpodřízenější člen semečky se dostane do pozice před ním. A to už zde ani nezavadím to, že pes je domestikované zvíře, vyšlechtěné podle představ člověka, takže i když možná pochází z vlka, jak moc má takový jorkšír stejné chování jako vlk ?. Asi má o hodně menší "slovník", než on, mimo to pozice psa za mnou, je pro mě docela deprimující, jelikož nevidím co ho zrovna zajímá. Proto je pro mě zcela nevyhovující, a to, že jí upřednostňují čtyři lidé z deseti, neznamená, že se tomu poddám také.

Pes musí jít před Námi !

Otázkou zůstavá jakým způsobem před Námi pes kráčí, pokud je to v klidu a soustředěně proč ne, ovšem na druhou stranu tahající a dusící se pes není pěkným obrázkem a denně potkávám majitele, kteří se spíše psem nechají tahat, než aby řídili procházku oni.

Pes by měl kráčet vedle Nás !

Řekla bych, že tento názor, společně s názorem číslo dvě, je asi nejběžněji k vidění. Osobně bych u něj asi neměla co vytkout.

Koneckonců abych tak řekla, podle mého je úplně jedno jestli je pes za Vámi, před Vámi nebo u Vás, protože klíčem ke všemu - tedy alespoň pro mě - je, že když řeknu "čekej" nebo "ke mně" počká nebo příjde a nebude dělat "opičky."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jsou Vám články přínosem ?

Ano, chci další :) 68.3% (269)
Ne, nejsou, nebyly a nebudou :D 15.2% (60)
Ale jo jsou :) 16.5% (65)

Komentáře

1 rolex replica watch rolex replica watch | E-mail | Web | 1. listopadu 2012 v 19:54 | Reagovat

Q. Why did Tommy throw the clock out of the window?
http://www.thesewatches.com/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama