Autotrénink

10. srpna 2012 v 12:32 | K.M.Valentová |  Jak naučit povely

Autotrénink je docela často zmiňované slovo, o to víc jsem chtěla článek co nejdříve sepsat, ale jak už jste si možná někteří všimli i přes snahu věnovat se stránce i blogu více, pořád nějak nestíhám... Ale k tématu ! Když jsem si pořizovala své první štěně, měla jsem tak trochu obavy, jak naučím některé povely a taky jsem se "modlila" abych ho naučila venčit se venku, nehledě nato, že jsem na to všechno měla dva měsíce. Nakonec venčení bylo zvládnutu za týden a ostatní důležité povely do měsíce. K tomu všemu mi výrazně dopomohl autotrénink.

Jak bych autotrénink definovala...
Když to řeknu svými slovy, tak to spočívá v tom, že když pes začne dělat činnost, kterou chci aby se naučil, vyslovím k tomu daný povel a odměním ho. Kupříkladu pes začne venku čůrat, řeknu mu "honem vyčůrat" a jakmile činnost dokončí pochválím ho a odměním, na tomto principu autotrénink funguje.

Výhody
+ Psa učíte, a není k tomu potřeba poutat jeho pozornost
+ Můžete ho naučit složitější věci, například vyplazování jazyku, tohle se mi díky autotréninku povedlo...
+ Rychlejší učení...

Nevýhody
- Osobně jsem přišla prozatím na jednu, sice se pes rychleji učí, ale je potřeba časté opakování, samozřejmě, ale záleží na tom, jak je Vás pejsek chápavý.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 fake rolex watches fake rolex watches | E-mail | Web | 1. listopadu 2012 v 20:27 | Reagovat

My partner and i am not convinced if you actually be sure to take the time period to resolution peoples inquiries; but My husband and i will make an effort in either case. What kind of options would you generate regarding an individual who is trying to get get going in internet marketing promotions?.
http://www.theirwatches.com/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama