Otázka zodpovědnosti 2/2

2. července 2012 v 20:27 | K.M.Valentová |  Jazyk "pejsků"

Ve druhém pokračování se budeme zabývat především vlastním svědomím, spíše svědomím jedinců, kteří jsou nesoudní, jak vůči sobě tak hlavně vůči Naším čtyřnohým přátelům, řeč je o lidech, kteří nezvládnou výchovu psa, nejsou "mentálně" vyspělí na to, aby psa daného plemene vlastnili, jejich výchova je nedůsledná a konce jsou Nám všem, již dobře známy. Především Nás, ale zajímá na koho padá zodpovědnost, pokud se stane, že jsme napadeni nebo jiný jedinec napadne Našeho psa.

Nechci zde vypisovat zákony, protože je to zbytečné, takže pokud Vás to zajímá, tak rozhodně doporučuji přečíst tento článeček na hafících !

Spíše jsem otevřela tuto druhou část, abychom se společně zamysleli nad tím, jestli by pro vlastnictví některých pejsků neměli být např. nějaké nechci říct testy, ale možná i ano. Pokud by měli být zavedeny takovéto testy, pak bych souhlasila s tím, aby se posuzovala psychická vyspělost budoucího majitele, jelikož možná právě z takovýchto důvodů vznikají z plemen jako pitbul, staford apod. agresivní jedninci. Test dokonce prokázal, že v USA jsou psi podobného temperamentu mnohem klidnější a vyrovnanější, protože se tamní chovatelé snažili jejich agresivitu umírnit a povedlo se. Zatímco u Nás jsou tyto plemena mnohem agresivnější, údajně z důvodu, že se zdejším lidem líbila jejich povaha a tak ji dál rozvíjeli.
Kdyby se takovéto testy zavedly zcela určitě by klesla míra majitelů pravě plemen označovaných za "bojová." Myslím si, že by také klesala napadení a tito psi by se stávali více ovladatelnými, tím samozřejmě nechci říci, že teď nejsou, ale je více pravděpodobné, že u tohoto plemene musí být zkušenější chovatel, který ví, jak jej vychovat. A co je mi opravdu proti srsti jsou naivní pubertální výrostci, procházející se právě s takovými plemeny. A když se jim něco nelíbí tak psa hned, použiji výraz, zbijí ! Z mého pohledu bych byla pro to, aby se něco takového zavedlo.

Další bodem, který jsme již uváděli v některém ze článků, je správný výběr psa, dle svých možností. Opět můj názor se vztahuje k tomu, že rodina s malým dítětem žijíci v 3+1 by neměla vlastnit psa typu dogy.Pak je pejsek nespokojený a z frustrace začne například demolovat byt nebo štěkat, což přispívá k nespokojenosti majitelů, nakonec mazlíček, už není dost dobrý a skončí v útulku.

My zodpovědní majitelé jsme s těmito smutnými příběhy obeznámeni, takže je netřeba opakovat se !

Každopádně pro nováčky, kteří se rozhodují jakého pejska si pořídí. Zvažte dobře své možnosti, nevybírejte jen podle vzhledu, každý pejsek miluje stejně. Vybudujte si se svým psem důvěru, abyste se na něj mohli spolehnout a on na Vás. Začněte od základních povelů, ty jsou opravdu VELICE důležité a až ke konci se věnujte skopičinám !
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama