Otázka zodpovědnosti 1/2

1. července 2012 v 13:54 | K.M.Valentová |  Jazyk "pejsků"

Dalším námětem na článeček byla zodpovědnost, také velice často diskutované téma, i když mi příjde, že pro většinu populuce či přesněji řečeno, pro většinu majitelů trochu zbytečné téma, protože jakkoli se upraví zákony, vyhlášky, nařízení apod. výsledek nebývá o mnoho lepší, zdá se, že pejsků v utulcích razantě přibývá než aby tyto "pravidla" něco zlepšila. Paradoxně se nejedná pouze o vyhlášky..., ale také o malé děti, které si přejí pejska a rodiče ho s velkým nadšením jedou koupit, po měsíci zjistí, že pes není hračka a tak se ho jednoduše zbaví. Nebo o osoby, které si psa koupí na rozptýlení, než si najdou nového partnera a pak je pes už k ničemu ?! Nebo psychicky rozhozené osoby vylývající si na pejscích- a nejen nich- svou zlost ?! Asi jen zlomek příkladů, jak je k Naším milovaným přátelům přistupováno.

Jednou se mě mamka zeptala: "Proč se diváš na taková videa, fotky atd..., kde zvířata trpí ?" řekla jsem, protože právě taková videa mě ženou kupředu, aby se s tím něco začalo dělat, když už jednou uvidíš něco takového nikdy na to nezapomeneš, a pokud bych nad tím zavřela oči, připadala bych si zbaběle.

Tak a jak je to tedy s těmi slavnými zákony ?
( Převádím pouze na pejsky)
Takže u Nás je chov psů, pro vlastní potřebu povolen, ale maso se nesmí dostat do veřejného oběhu, ale kolik nelegálních jatek se u Nás odehrává, jak nehumáně jsou pejsci zabíjení ? Rozhodně nejsem rasistka, ale určitá menšina by si měla uvědomit, že kdybychom začali my tahat Naše zvyky k nim, zcela jednoznačně bychom byli potlačeni, ale co se děje tady u Nás ?
Nic, všichni přivírají oči, příjde mi to nefér a hlavně vůči psům, jenž jsou zabíjení způsobem vhození do vařícího kotle, kde jim jsou odstraněny končetiny a další části těla. A víte co mě dokáže rozčílit nejvíce ? Když ti páni a dámy tam nahoře řeknou: "Zákon neumožňuje zakázat, vlastní konzumaci", což mě přivadí na otázku byli jsme dřív my nebo zákon ? Jak mohou něco takového vůbec říci, zákony tvoří ONI, ano přesně tak a všichni to víme. Jediná odpověd na tuto otázku by se dala vyložit takto; takovéto zacházení je jim lhostejné, jednou za století vydají zákon o rozšíření kotců pro některé z domácích zvířat a tím to hasne !
Další velice "rozumný" zákon, který pojednává o trestech za týrání, nemá cenu ani popisovat, všichni jsme svědky každotýdenních relací, kde se to týráním jen hemží. Trest ? tak možná podmínka... A co množírny ? Z vlastní zkušenosti mohu říci, že v tomto případě zákon funguje stejně nesmyslně jako v předešlých případech.
A dalším docela zajímavým zákonem, který byl alespoň novelizován je zákon pojednávající o laboratorních zvířatech. Nechci ani vzpomínat na nechutnosti, které se odehrávají za dveřmi takovýchto institucí. Proč musí trpět v takových podmínkách ? Nejvýhledanější jsou pro tuto činnost bíglové, pro svou mírumilovnou povahu ! To je nechutnost !

Děti a psi
Všichni jsme to zažili, chtěli jsme mít svého vlastního pejska, někdo s ním již vyrůstal a někdo ho dostal až později, ale přesto jsme ho milovali a nikdy bychom nedovolili, aby jednoho dne skončil na ulici nebo v útulku. V posledním desetiletí se však rozmáhá koupě psa, protože si to dítě přeje. Rodiče se unáhli a berou pejska pro dítě jen jako hračku, jenže pak příjdou starosti vychova, veterinář, přirozené potřeby plemene apod. Najednou rodiče zjistili, že pes dítě omrzel a tak bude nejlepší, když mu najdou jinou rodinu, ale odrostlého pejska chce málo kdo, a pomalu začíná docházet trpělivost, tak pejska naložíme do auta a v tom lepším případě bude v útulku, v tom horším ho někde přivážou či vyhodí. Upřímně řečeno jsme vděčná mé mamce, zato že jsem psa dostala až po osmi letech přemlouvání a to jsem si na něj ještě musela nějakou tu částku našetřit, mezitím jsem měla psy u prarodičů, ale i tak to stále nebylo ono. Určitě upřednostňuji tuto variantu, neříkám, že musíte čekat osm let, ale trošku bych dítě potrápila, aby si to opravdu dobře rozmyslelo a ještě v kombinací s našetřením si pejska určitě bude vážit mnohem déle a více, než když ho dostane ze dne na den.

Pes náhrada partnera
To je nesmrtelné téma, na mysl mi přichází i několik českých celebrit, které si takto zaháněli dlouhou chvíli. Nepříjde Vám to nefér ? Najdeme si vhodného partnera a psa odsuneme na druhou kolej. Mě tedy nesmírně. Jen když si představím sebe v roli psa, je mi smutno !

Tak a teď bych ráda slyšela Vaše názory, v pokračování probereme zodpovědnost při napadení, procházkách atd...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama