Jak mluvit se psem - díl 24- Víte, že... ?

9. července 2012 v 10:55 | K.M.Valentová |  Jazyk "pejsků"

Napadlo mne, že je čas na nějaké zajímavosti, o kterých jsme se ještě nebavili. Možná jste již o některých slyšeli, možná ne, každopádně si v Našem "Jak mluvit se psem" toto téma místečko našlo. Pokud víte i o nějaké jiné kuriozitě, budu ráda když se o ni s Námi podělíte v komentářích ! A teď šup na téma !

Nejsem odpůrcem teorie, že i pejsci mají nějaké schopnosti Nám dosud neznáme, ale za dobu jejich soužití s Námi jsme se stali svědky několika -řekněme- objevů, které jsou poměrně zajímavé. Tak například lidé žijící se psy jsou méně náchylní k onemocnění, než lidé žijící s kočkami. Manželské páry vlastníci psa, se méně rozvádějí a jejich vztah je kvalitnější, taktéž manželské páry, které jsou pracovně vytížené mají lepší výsledky pokud vlastní psa.

Další poměrně zajímavou kuriozitkou je, že mladí psi "voní" jinak, a tak vlastně informují ostatní psy o tom, že ještě nedospěli.

Feromony, které pes vylučuje jsou mnohem více obsáhle, než jsme si mysleli. Ostatní jedinci se díky nim mohou dozvědět informace o náladě psa, pohlaví, velikosti. Také o úmyslu atd...

My jako lidé si pamatujeme většinu věcí pomocí jazykového kódu, jen asi do věku čtyř let jsme byli schopní použít zrakovou paměť, jelikož jsme si vzpomínky nebyli schopni vybavit pomocí jazyku. Nyní je to naopak naučili jsme se jazyk a tudíž používáme tuto dokonalejší formu. U psů je to nejspíš naopak jejich paměť je možná v podobě obrázků, které si "přehrají ?"

Děti, které vyrůstají v domácnosti se psem jsou mnohem komunikativnější a společenštější.

Čistě bílí psi budou pravděpodobně hluší.

Pes, který má na těle bílou plochu bude mít pravděbodobně bílou špičku ocasu. Je to nejspíš tím, že bílá špička ocasu je mnohem viditelnější a tak jim umožňuje lepší komunikaci.

Pes rychleji zaregistruje pohybující se věc, než věc stojící.

Televize je pro psy zajímavá jen tehdy pokud je obraz rychlejší.

Člověk má pouhých pět miliónů čichových receptorů, zatímco takové bígl 225 miliónů čichových buněk. Zejména psi používající se na stopování mají čenich širší, čímž se jejich počet čichových buněk zvyšuje, rekordmanem je v tomto ohledu bloodhound, který disponuje 300 miliony čichovými receptory.

Toť útržek z páru zajímavostí a někdy si dáme pokračování !! Nyní mám v úmyslu otevřít novou rubriku, zabývající se smysly psů, hned na tento článek by tedy měl navazovat další s tématem zrak.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Líbí se Vám tento blog ? :)

Ano, je hezký :) 59% (181)
Ale jo ujde... 20.2% (62)
NE NE NE ! 20.8% (64)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama