Nesmyslné způsoby projevu dominance, ze strany lidí

3. června 2012 v 18:30 | K.M.Valentová |  Jazyk "pejsků"

Nedobrovolné převalení na záda
Lidé od psů obkoukali, že v případě projevu podřízenosti si lehají na záda, ale že to dělají dobrovolně jaksi nedomysleli. Tudíž trest v podobě toho, že psa sami převrátíme na záda, je nesmyslný, je to jako by jste byli dítě a u toho ho nutili říkat, že Vás miluje. Dítě Vám to řekne, ale stejně Vás bude nenávidět, kupříkladu...
Kousání psa
Další nesmyslnou taktikou,kterou si někteří pejskaři osvojili je, že si dominanci a vůdči pozici vydobudou přirozenou cestou, tak jako to dělají psi ve smečce, a to tím, že psa budou kousat. To je opravdu nenormální a vůbec to neuznávám, byť jen při pomyšlení, že psovi můžete vážně poškodit uši. Také Náš chrup není uzpůsoben tomu, abychom se rvali zuby, pes má hlavu mnohem pohyblivější, a tak snáz otočí hlavu a kousne Vás. Osobně si neumím představit, že si stoupnu před psa s obličejem "k mání." Především je třeba uvědomit si, že kousaní je poslední fáze, kdy už není cesty, jak si vyjasnit pravidla.
Vytáhání za kůži po obou stranách
I když je tento trest často zmiňován, jelikož vychází z dob kdy matka štěňata takto usměrnila, tak i přesto není moc vhodný. Pokud chytnene psa po obou stranách, bude si připadat "oblíkečný" a tím, že mu začnete ještě "třepat" s kůži po obou stranách, zvýšíte jeho nárok na obranu. Samozřejmě je tento trest individuální, ale někteří jsou proti němu.

Základem dobrého vztahu, kde je člověk vůdcem smečky, nejsou tresty, ale skvělá komunikace mezi majitelem a jeho mazlíčkem, tam kde není dobrá komunikace a porozumění na obouch stranách, nemůžeme čekat nic lepšího.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jsou Vám články přínosem ?

Ano, chci další :) 68.3% (269)
Ne, nejsou, nebyly a nebudou :D 15.2% (60)
Ale jo jsou :) 16.5% (65)

Komentáře

1 petite wedding gowns petite wedding gowns | E-mail | Web | 1. listopadu 2012 v 18:39 | Reagovat

Q. Why don't you see giraffes in elementary school?
http://www.threedress.com/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama