Jak se zachovat při napadení jiným psem

2. června 2012 v 16:38 | K.M.Valentová |  Dominance X agresivita

Tak tedy očekávané téma, je tady ! I když to rozhodně není nic veselého, a přeji Vám, abyste něco takového zažívali co nejméně nebo nejlépe nezažili vůbec.

Je těžké odhadnout chování psa, kterého neznáte, ale rozhodně Vám pomohou "Výrazy obličeje" psa, dle kterých poznáte jestli se jedná o skutečného agresora a dominantu nebo o bojácného psa, i přesto si ale myslím, že útoky dominantních psů jsou častější, než těch submisivních a vystrašených, důvod je jasný, vystrašený pes se bude prát pouze když mu půjde o život apod..., protože mu jde hlavně o jeho přežití, kdežto dominantní pes se Vám postaví do cesty sám a sebevědomě.

Jak se zachovat při útoku ?

Pokud vidíme, že se k Nám pes rozbíhá, je nejlepší postavit se zády a ohnout se, hlavu se snažíme co nejvíce tisknout k hrudi. Nohy držíme taktéž přitisklé k sobě. Tento způsob jsem již popisovala, ale je dobré zopakovat ho zde znova. Zády se stavíme z důvodu, že pro psa je těžké zakousnout se do zad, jelikož jakmile vytvoříte pomyslný "oblouk" tím, že se ohnete pes se do "hladkého" povrchu zakousne jen z těží.

Další z možností, jež je velice často uváděná je, že si lehnete na zem a schoulíte se do klubíčka s tím, že si rukami chráníte krk, já bych tuto možnost doplnila ještě o jednu, myslím si, že velice důležito poznámku. A to, že když už ležíme začneme vydávat zvuky jako štěňátka, čili kňučení. Myslím si, že tato varianta je založena na tom, abychom vypadali co nejmenší, tak jako to dělají psi když se bojí, také si lehají, různě se krčí, aby vypadali co nejmenší a působili jako malé neškodné štěně. Jakmile se takto zachováte, pes by to měl akceptovat a přestat útočit, záleží však na jeho schopností čtení jazyka psů. Ale o tom v jiném článku.

Poslední možností kterou opravdu neuznávám, ale pokud již jde o život a jste zoufalí, je že necháte psa zakousnout se do Vaší ruky a pak trhnete tím, mu bohužel vyhodíte čelist. Já tuto variantu opravdu neuznávám, ale bohužel patří ke způsobům sebeobrany.

Myslím si, že velice účinný způsob je možnost dvě !


 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Líbí se Vám tento blog ? :)

Ano, je hezký :) 59% (181)
Ale jo ujde... 20.2% (62)
NE NE NE ! 20.8% (64)

Komentáře

1 rolex watches replicas rolex watches replicas | E-mail | Web | 1. listopadu 2012 v 20:01 | Reagovat

Q. What is a computer's favorite dance?
http://www.thesewatches.com/

2 notykoki notykoki | 17. července 2014 v 14:38 | Reagovat

Na stáří se rád naučím novým kouskům. Jste ochotna mi předvést názornou ukázku, když útočící pes bude starfordšírský teriér?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama