Jak mluvit se psem - díl 22 - Záliba ve smrdutých věcech

29. června 2012 v 20:09 | K.M.Valentová |  Jazyk "pejsků"


Někdy by mě urvalo, když můj pes zjistí, že nejsem nadohled tak se oddá svým "rituálům", vyválí se v něčem co mu nejspíš připomíná fialky, ale Nám odpadní stoku a pokud mi chce udělat opravdu velkou radost dá si nejspíš žvýkačku v podobě výkalů, kupříkladu, slepičích. To mám pak velkou radost, když přiběhne celá šťastná a hned by chtěla pusinku. Mimo to, i zde sledujeme, jak jejich mozeček pracuje na plné obrátky, jakmile vidí, že se dívám, nenapadne jí něco takového udělat, ale když už jsem otočená apod. tak si tu chvilku dopřeje. Samozřejmě se sami sebe ptáme, co na takovém počínání vidí... nebo spíše cítí ? Tak tedy dnes se podíváme této záhadě na zoubek !
Existuje velice hodně předpokladů tohoto počínání a i dodnes se můžeme pouze domnívat, jak to ve skutečnosti je. Zkusíme si přiblížit teorii,která mi příjde nejrozumnější a také nejpravděpodobnější.

Pozření exkrementů

Zase je v tom genetika ?! Je to velmi pravděpodobné, i když pejska krmíme těmi nejkvalitnějšími granulkami, tak to neznamená, že má dostatek živin a všeho co potřebuje. Každé tělo je individuální a nakládá s přijímanými látkami jinak. Mimo to psovité šelmy žijící volně se takto chovají přirozeně, doplňují si tím potřebné látky, popřípadě si takto pomáhají v případě, že špatně tráví.
Bohužel může mít toto chování i jiný důvod, jako například příliš samoty, nuda, nedostatek potravy, velké časové rozdíly mezi krmením.

Válení se ve výkalech

Tak zde existuje mnoho teorií, ale já jsem zastáncem té, kterou jsem se rozhodla popsat. Takže se pohodlně usaďte a jdeme na druhou část článku ! Stalo se to minulý rok, byli jsme v Nízkých Tatrách, když jsem Čarku pustili a ona se vrátila celá smrdutá a v okolí krku měla rozmaznuté kravské "hovínko." Když jsem viděla, jak důležitě přichází usmála jsem se, ale jakmile jsem ucítila ten neskutečný puch a její krásně "čistý",teď už né bílý krk, úsměv se mi z tváře hodně rychle vytratil, rodiče se smáli jako malé děti a já jsem byla na nejlepší cestě k výbuchu vzteku, raději jsem se ale nadechla sundala jí obojek i obleček a vzala ji do tamější "maringotky", kde byli toalety, tam jsem se jí pokoušela umýt, i když jí to pustilo, smrďánkovala Nám ještě zbytek dovolené... V ten večer jsem dumala nad tím, proč to jenom ti psi dělají, došla jsem k závěru, že to na ně asi působí jako nějaký parfém. Dnes to není ani rok a v tomto názoru mě "podpořila" kniha. Takže podle teorie se kterou souhlasím, je toto chování podmíněnou touhou po výstřednosti, pes jenže se vyválí v takovéto smrduté věci přitahuje mnohem více pozornosti, než normální pes s přirozeným pachem. Také toto chávní mohlo být podmíněno genetikou a to tak, že pes který se chystal lovit, se vyválel v nějakém pachu, tudíž když se přibližoval ke kořisti nebyl tak rychle zaregistrován, protože si obět myslela, že je to nějaké jiné zvíře a né zrovna lovec. Takže je to vlastně nějaký půd ? Ovšem pokaždé když si vzpoměnu, s jakou vznešeností se nesla, když se vyválela v tom "hovínku", je mi vlastně do smíchu, protože mi příjde lidsky řečeno namyšlená, že voní jinak, než ostatní jejího druhu !!! A jaký názor máte nebo jste slyšeli Vy ?


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se Vám tento blog ? :)

Ano, je hezký :) 59% (181)
Ale jo ujde... 20.2% (62)
NE NE NE ! 20.8% (64)

Komentáře

1 red prom dresses red prom dresses | E-mail | Web | 3. listopadu 2012 v 7:01 | Reagovat

Q. What kind of egg did the bad chicken lay?
http://www.cardresses.com/bridal-party.html

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama