Jak mluvit se psem - díl 8 - žebrání u stolu

2. května 2012 v 15:54 | K.M.Valentová |  Jazyk "pejsků"

V tomto článečku se chci věnovat nejčastějšímu problému, se kterým se setkáváme dennodenně, tedy pokud již pes není naučený, že se žebrat nesmí.

Chci se věnovat hlavně tomu, jak to pejska odnaučit, takže stručně popíši, proč mu to nepřipadá divné, že ho odháníme, i když se určitě tváří jako nejvíce dotčený .

Než byli psi domestikování tak žili ve smečce, ve které zpravidla fungovala hierarchie, kterou známe i v běžné domácnosti, ale v trošku odlišné podobě. Když to nyní přenesu na volně žijící vlky nebo lvy narážím tím na dělbu potravy. V každé smečce ať už vlčí nebo lví existuje jedno pravidlo, a to že nejdřív "žere" lev a vůdce smečky a až poté ostatní.

Takže proč to vlastně psům nepříjde zvláštní, že je odháníme ?

Právě jste na to možná přišli sami, ale pokud ne tak Vám to teď objasním. V předešlém odstavečku bylo napsáno, že nejdřív jí vůdce a až pak ostatní a to je naprosto přirozené chování. Tudíž když nejdřív jíme my a pejskovi dáme až nakonec nebo vůbec je naprosto v pořádku, ale pes se i tak pokouší dostat se k Vám během jídla ?. Pravděpodovně pro něj nejste dostatečnou autoritou nebo jsou nastaveny špatná pravidla. Jednodušší formu napravíme napomínáním psa.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Cheap Ball Gowns Cheap Ball Gowns | E-mail | Web | 1. listopadu 2012 v 18:07 | Reagovat

Thank You For This Post, was added to my bookmarks.
http://www.bestsundress.org/wedding-dresses.html

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama