Jak mluvit se psem -díl 16 - Hierarchie, Hravý výraz

22. května 2012 v 21:15 | K.M.Valentová |  Jazyk "pejsků"

Velice důležitým slovíčkem v Našem soužití se čtyřnohým přítelem je pojem hierarchie, myslím, že většině z Vás je jasné co toto slovíčko znamená, alespoň ze základu určitě, a pokud ne, tak právě v tomto článku naleznete trošku rozsáhlejší, řekněme, definici.

Zvířata, která žijí ve skupině nebo smečce mají určitý řád, kterým se každý jednotlivec řídí, a který ho také řadí do určitého hierarchického postavení. Tento řád je ustanoven proto aby ve smečce nedocházelo ke zybtečným potyčkám a nedorozuměním, které by dale mohly přerůst v nepříjemné boje, jejichž trvání by narušilo stabilu dané smečky. V obyčejné včlí nebo psí smečce, bývá vůdcem nejstarší alfa samec, často je s tímto samcem "svázaná" i jedna z nejstrších samic, která se společně podílí na vedení smečky. Nutně to tak být nemusí.


Dalším tématem dnešního článku je takzvaný hravý výraz, na obrázku též můžeme vidět hravou úklonu.

Hravý výraz
Tento "obličej" můžeme pozorovat u psů, kteří vyzývají ke hře. Často tento výraz připomíná dominanci, ale pouze u pejsků, kteří mají pysky stažené dozadu a uši " v pozoru". Tento typ mimiky, je velice zajímavý, protože Nám může napovědět jaký charakter hra bude mít. Při takovém to chování, sledujeme spousty faktorů našeho pejska, kombinuje agresivitu, ale zároveň podřízenost, dalé pak strach i nadřazenost. Kdyby jeden z těchto prvků celou hru ovládl mohl by nastat ne zrovna pěkný konflikt. Hravý výraz můžeme také pozorovat při dvoření.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 cheap flower girl dresses cheap flower girl dresses | E-mail | Web | 3. listopadu 2012 v 4:05 | Reagovat

Valuable info. Lucky me I found your site by accident, I bookmarked it. .
http://www.faydress.com/Swatches.html

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama