Jak mluvit se psem - díl 15 - Dotek tlapkou, kňučení

20. května 2012 v 19:51 | K.M.Valentová |  Jazyk "pejsků"

K tomuto chování nemusí nutně dojít fyzicky, ale i náznakově. Toto chování bylo typické pro výtání hyerarchicky nadřazeného psa nebo také jako uklidňující gesto. Takže když to převedeme do Našeho běžného života, pejskove toto gesto mohou použít například při uklidnění či omluvě.

Dotek tlapkou je pozůstatkem vtisku, jehož původní význam byl uplatňován při satí matčiného mléka, kdy si štěňátka zvyšovala produkci mléka. Gesto je také velice časté při výcviku, kdy po pejskovi něco chceme a on přesně nechápe co, což má za následek "máchání" nebo dotek packou, čímž říká majiteli, kterému zřejmě dochází trpělivost " Uklidni se, já vážně nechápu co po mně chceš."

Kňučení


Kňučení je akustický projev, nízkotonní, který obvykle signalizuje submisivní, nejisté, nervózní chování, popřípadě strach. Toto chování může být také chronické, kdy si pejsek takto vyžaduje pozornost a nebo byl jeho majitel přítomen v situaci, kdy byl pes podřízený jinému zvířeti nebo byl vystresovaný, nervózní apod... Pokud není tento problémem řešen, může se chování proměnit v nesnesitelnou fixaci na majitele. Jediné takto přirozené chování lze sledovat u štěňátek.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama