Jak mluvit se psem - díl 12 - Naskakování

14. května 2012 v 18:45 | K.M.Valentová |  Jazyk "pejsků"

Proč neskakují i fenky a ne jen "kluci" ? Proč to fenky dělají, i když nehárají ? Je to projev náklonosti nebo naopak ?
Možná jste si jednu z těchto otázek položili nebo jste si je položili všechny ? Ať už ano či ne, právě tento díl " Jazyku pejsků" bude o tomto "problému" ?...

Naskakování aneb projev dominance.

Toto " harašení" bohužel né vždy musí nutně znamenat projev sexuálního půdu, ale také určitý směr dominantního chování. Přičemž řekněme, že u pejsků je -tedy alespoň pro mne- těžší rozpoznat, o co se v danou chvíli jedná. Samozřejmě to není nemožné pozorujeme kolikrát za den se takto projevuje. U feneček je to jednoznačný projev vyžádání pozornosti, což souvisí s dominancí. Obě pohlaví přitom pak mohou používat "vzteklé" drápání packami, pokud si pejska nevšímáme. Poposkakování atd... Náprava takto "postiženého" pejska je velice jednoduchá, sledujeme, kdy se opět na svůj rituál chystá a v příhodnou chvíli pejska vyrušíme např. "pšt", zkrceně řečeno odpoutáme jeho pozornost. Pokud však tento způsob nepomáhá volíme jinou možnost a to například pohrození. Pejska fyzicky netrestáme :). Paradoxní přitom je, že tento způsob sebeprosazení, využívají především pejsci menšího vzrůstu.

Projev sexuálního půdu.

Nastává v období hárání, očividně u fenek. Pejsek je "schopný" celý rok. Ačkoli se ze začátku může takovéto chování projevovat zřídka, postupem času se bude stupňovat, proto doporučuji hned ze začátku důslednost v zakazování.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se Vám tento blog ? :)

Ano, je hezký :) 59% (181)
Ale jo ujde... 20.2% (62)
NE NE NE ! 20.8% (64)

Komentáře

1 Midori Midori | Web | 15. května 2012 v 18:28 | Reagovat

mas pekny blog :D

2 Katrin Marie Valentová Katrin Marie Valentová | 15. května 2012 v 19:40 | Reagovat

Děkuju :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama