Štěkání

15. dubna 2012 v 18:00 | K.M.Valentová |  Jazyk "pejsků"
Štěkání je jednou z forem komunikace mezi psi, tak jako my máme Náš jazyk oni mají svůj. A to, že jim nerozumíme neznamená, že mezi sebou nehovoří.

Pes něštěká bezdůvodně, tento zvuk vydává jako reakci na nějaký podnět například cizí člověk nebo to může být způsob, jak na sebe upozornit a nebo také způsob žádání o pomoc. Podstatou tedy zůstává zjistit příčinu a v případě, že je štěkání časté a nepříjemné tento zlozvyk alespoň částečně omezit.

Nadměrné štěkání
- vycházíme z toho, že primární potřeby zvířete nejsou v splněny, tudíž nejsou ani v normě. Chyba je tedy v člověku, který zde hraje ALFU. Měl by zjistit o co mazlíčkovi jde a zachovat se podle toho. Měli by jste si položit otázky typu " Žije opravdu vyvážený život, který odpovídá charakteristickým rysům tohoto plemene" ? " Jsou splněny jeho promární potřeby?" a v zásadě " Nejsem příčinou já sám?".... jelikož pokud pes žije v rozpoložené rodině nebo je jeho majitel psychicky nestabilní, tak i tento faktor výrazně ovlivní jeho život.

Pozdrav v podobě štěknutí
Pokud Váš pejsek štěká na pozdrav, možná to je jen pozdrav, ale zdaleka to napovídá více o tom, že se s Vámi pokouší komunikovat z následujícího důvodu: pejsek si může připadat osmamělý, opět nemusí být splněny jeho potřeby. Vzrušením, které tedy předvedl spotřeboval veškerou energii, kterou budoval po celý čas než jste se dostavili domů. Nezapomínejte, že pes je zvíře a proto ho nemůžete brát jako člověka, tudíž se k němu chovejte také jako " zvíře" abyste pochopili celou " vědu".
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama