Jak mluvit se psem -díl 2- Nejistota, bojácnost

12. února 2012 v 18:13 | K.M.Valentová |  Jazyk "pejsků"
Díl 2 - Bojácnost a nejistota -

Bojácnost a nejistota neboli submisivní chování, jak se projevuje, co je příčinou, jak se k tomu stavět ?
Na toto se Vám pokusím odpověď v tomto článku. Je třeba si uvědomit, že přirozené submisivní chování " není na škodu", ale pokud se pejsek takto projevuje soustavně je něco špatně. Bohužel jsme si pořídili buďto špatně socializované štěně, které se narodilo v množírně, bylo ostatními psi utlačováno nebo byl pes, štěně cílem týrání, obětí psích zápasů a především špatné výchovy, abychom se tomuto vyvarovali, musíme znát a vědět, jak štěňátko vychovávat, ale to popíšu v příštím článku. Nyní jen znaky, jaké takový pes vykazuje.

Při tomto se zaměřujeme na celé tělo, také na postavení uší a pysky.

Přirozené podřízené chování.
Tak jako ve vlčí smečce existuje alfa pár a pak ostatní, tak i v Našem vztahu společně s mazlíčkem musí být jasno, kdo je pomyslnou "alfou". Jasnou podřízenost jde vidět pokud si k pejskovi " čapneme" ( ještě lepší by bylo kdyby jste mu vzali hračku ) a on skloní hlavu níž než je naše ruka, to znamená, že Nás uznává jako vůdce smečky. Ocas je přitom v normální poloze není stažený mezi nohama, tělo je uvolněné, uši jemně natočené dozadu, pysky uvolněné, pes také může uhýbat pohledem, výhýbá se očnímu kontaktu, může se olizovat, popřípadě si lehne na záda a odhalí Nám bříško znamená to, že Vás prostě uznává, může přitom i čůrat dalším ze znaků je odhalení hrdla, opět náznak podřízenosti, nekonfliktnosti, přátelskosti. Toto je naprosto přirozené, pes není napjatý, neklepe se, nevrčí...

Nepřirozené submisivní chování
Jak jsem již napsala vyznačují se jim špatně socializovaní, týraní pejsci atd...
Správný majitel ví, jak své štěně vychovat, bez toho aniž by bylo poznamenané, jelikož náprava takto " postiženého" pejska je opravdu velice složitá. Poznamenaný pejsek se bojí každéh ťuknutí, pokud je to opravdu vážné, tak si při každém prudším pohybu lehá na zem, ustavičně dělá " přátelská gesta".
Vykazující znaky:
Sklopený ocas nebo mezi nohama
Ustavičné vyhýbání očnímu kontaktu
Může se třást
Uši stažené dozadu
Napajté tělo
Zřetelná nervozita
Odhalení hrdla

 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Jsou Vám články přínosem ?

Ano, chci další :) 68.3% (269)
Ne, nejsou, nebyly a nebudou :D 15.2% (60)
Ale jo jsou :) 16.5% (65)

Komentáře

1 brides mother dresses brides mother dresses | E-mail | Web | 1. listopadu 2012 v 18:55 | Reagovat

I stumbled on this article on Yahoo despite the fact that I was looking for something similar, but I just wanted to say excellent stuff and I 100 % agree. Is there any way to subscribe to fresh content?.
http://www.threedress.com/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama