Emoce psů - díl 1- pes a smrt

24. února 2012 v 8:43 | K.M.Valentová |  Jazyk "pejsků"
Když mi umřela fenka německého ovčáka , Astinka, můj první pes, byla jsme z toho velice zdrcena tak jako každý milující majitel . Když už bolest pomalu odeznívala, začala jsem uvažovat nad tím, jak vnímá pes smrt, svého pana nebo druhu...

Všichni známe případy, kdy se pes nechce vzdálit od svého zemřelého pána nebo druhu, dokonce i vlci v přirodě nejí kořist zaživa, ale nejdřív ji zabijí a pak konají, to je ovšem podle mě dáno vtištěním, ale je to zajímavé tudíž si myslím, že pejsci umí vnímat smrt jako takovou, většina dokonce rozpozná blížící se konec nebo nemoc.
Jenže jak jsou toho schopni ?
Můj názor je, že zvířata a zvlášť psi nejsou hloupí spíše lidé jsou největšími zvířaty. A co takhle tajmený šestý smysl ?
Z osobní zkušenosti :
Před nějakým časem jsem byla hodně ve stresu a samozřejmě to cítili i mí čtyřnozí přátelé a také se podle toho chovali, ale pak jsem se uklidnila a všimla jsem si něčeho zvláštního, můj pes si najednou začal lehat na levou polovinu břicha, zatím jsem nepociťovala žádné problémy, ale ty se do měsíce dostavili, začala jsem mít střevní a žaludeční potíže a musela jsem jít k lékař, který pak nasadil vhodnou léčbu. Takže ano, myslím si, že psi Nám rozumí víc než si myslíme.
Jak nesou smrt svého druhu, štěněte ?
Řekla bych, tak jako každá matka, která ztratí své dítě, ale ne až tak. Neumím to přesně popsat a abych řekla pravdu, zase takový odborník nejsem, ale jistě si všimneme, že je fenka smutná nějakou dobu se s tím odmítá smířit, pokud se ji narodí jedno štěně a ještě mrtvé je to opravdu tragédie, vždy ji ho musíme ihned obebrat, protože by ho později zcela určitě pozřela. Je to prostě jako u lidí.
Jak je to se smrtí člena " smečky " ?
Členem smečky můžeme být ,my, lidé, protože pro pejsky jsme bohové a berou Nás jako "alfu", takže se dá předpokládat, že pokud odejde milovaný pán a pes je na něho vázán, odejde také, je to smutné, ale je to tak. Pokud se však pejsek dá " dokupy"- záleží na jeho povaze a vztahu s paničkem-, nikdy nezapomene, a bude dlouhou dobu truchlit, například pejsci z útulku, kteří se tam dostali z důvodu, že jim umřel pán, jsou také smutní stačí se jim podívat do očí. Ale já vždycky věřím , že si pro ně jednou příjde nějaká hodná osůbka, která si je veme a dá jim zase radost do života !

Smrt je těžká věc a žádný člověk, nemůže přeně vědět, jak to pejsci snáší i kdyby byl nejlepším cvičitelem na světě.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 informal wedding dresses informal wedding dresses | E-mail | Web | 1. listopadu 2012 v 16:13 | Reagovat

Q. Which is the longest word in the dictionary?
http://www.threedress.com/

2 eliška987654321 eliška987654321 | Web | 26. dubna 2013 v 14:24 | Reagovat

Páni! Tvůj pesek ti musel opravdu rozumět, když poznal že máš vnitřní potíže ;-) ! Já jsem zatím moc vnitřních problému neměla, a tak nevím jestli to náš Ben také umí :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama