Kdo vlastně jsem?

12. února 2012 v 15:08 | K.M.Valentová |  Něco o autorce

Jsem normální a obyčejný člověk, který miluje psy a zvířata, paradoxem je, že mé profesní zaměření se neubírá vůbec těmito "koleji," nýbrž jsem v současné době studentkou SOŠ Veřejnosprávní, ale tato škola mi dala jednu úžasnou věc, a to je znalost zákonů, tudíž je mi umožněno nahlédnout do toho jakými právy zvířata, zvláště pak psi disponují.

Jak jsem se dostala k tomu blogu?
Dalo by se říci, že mou "úchylkou" jsou úvahy a zamýšlení, a také utváření si takových názorů, kterým jiní sotva věři, to je mi ale skutečně ukradeno, jelikož je to můj život, a nikoho nenutím, aby mě podporoval. K tomtu blogu jsem se dostala čistou náhodou, vlastně jsem asi půl roku uvažovala o tom, zda se někdo na světe zajímá o psí psychologii a jednou jsem si v časopise přečetla o Cesaru Milanovi, a tak jsem v knihovně začala hledat literaturu na toto téma, a díky této skutenčosti, jsem objevila jednoho, tedy alespoň pro mě úžasného člověka, Stanleyho Corena, který je velmi uznáváným člověkem právě v této oblasti, když jsem viděla, že tito lidé existují a nejsem bláznem, rozhodla jsem se založit tento blog, jen proto, abych viděla jakou reakci a přístup budou mít lidé, neříkám, že jsem čekala takovou úspěšnost, vlastně jsem z toho doteď v šoku, ale jsem velmi ráda, že se mohu s Vámi dělit, jak zde tak na FB stránce a taktéž na ASKu.

Co se týče mých vědomostí, jak tomu možná někdo říká, tak bych řekla, že to není o tom, kolik knih přečtete, samozřejmě jsou také skvělým zdrojem informací, ale nejdůležitější je nakolik milujete psy a nakolik jim chcete porozumět, není žáden spolehlivý návod, prostě je to od srdce, knihy Vám pomohou porzumět gestům, ale nepomohou Vám řešit problémy, pomohou Vám najít správy příštup k cizímu psovi, ale spolehlivě Vám neřeknou, jak poznat jeho povahu, takže je to opravdu o práci se psy a také o používání inkstinktů, nic víc v tom není.

Psychologií jako takovu se zabývám dnes už šestým rokem, a stále se mám co učit, učitelem už nejsou knihy, ale samotní psi, pro mě práce s nimi představuje velmi naplňující činnost, které se nehodlám vzdát :-).


 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 eliška987654321 eliška987654321 | Web | 26. dubna 2013 v 14:44 | Reagovat

Také si myslím že k pochopení psů nejsou potřebné žádné složité učení, já mám taky blog o psech (o labradorských retrívrech) a všichni píší že jsem to všechno zkopírovala a že ve svých letech tohle všechno nemůžu znát :-(

2 Veronicius Veronicius | E-mail | Web | 2. listopadu 2013 v 23:04 | Reagovat

Mohla bych se zeptat ze kterých knížek čerpáš? Případně spojit se s tebou přes email?

3 psych-pejsku psych-pejsku | E-mail | Web | 3. listopadu 2013 v 13:57 | Reagovat

[2]:
Hezký den,
spíše jsem čerpala, dnes už opravdu jedu svou linií, mohu jednoznačně doporučit knihy Stanleyho Corena tzn. Inteligence psů,Co má pes na jazyku, Co má pes na mysli a dále jsou pak jeho knihy, bohužel jen v angličtině, každopádně dá se to. Pak to jsou různé výcvikové psy, od různých cvičitelů, z nich například Vše o výcviku psa, přečetla jsem toho opravdu hodně, i od cvičitelů, kteří jsou behavioristé, bylo to třeba k tomu, abych si utvořila objektivní názor, na druhou stranu, jsem opravdu zůstala věrná teoriím Stanlyho Corena, je to "moje krev" :)... Samozřejmě je možné napsat na meila k.m.valentova@gmail.com

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama